W ostatnim tygodniu byliśmy gośćmi programu „Dzień dobry, tu Gdańsk” emitowanego codziennie rano w TVP Gdańsk.

Oj, nie było łatwo.

Było zimno, było ciemno. Na nagranie trzeba było wstać tuż przed 6:00 rano. Udało nam się wszystkim podnieść z łóżek, zmobilizować, wsiąść w pociąg i dojechać do studia, aby opowiedzieć co nieco o naszej wyprawie. Na miejsce dotarliśmy lekko spóźnieni i przemoczeni (200 metrów przed wejściem zaczęło lać). Szybko otrzymaliśmy opiekę, ciepłą kawę i herbatę oraz porcję pudru na twarz. Zoja obiecała, że nie powie koleżankom, że Tata także miał makijaż. Potem się okazało, że obiecanki cacanki, a głupiemu radość…

Ciekawe przeżycie.

Przed wejściem na wizję zastanawialiśmy się, jak opowiedzieć o podróży, która trwała rok, w ciągu 7 minut. To absolutnie niemożliwe. Niemniej jednak, w ogromnym skrócie udało nam się opowiedzieć o naszej trasie i krajach jakie odwiedziliśmy. Napomknęliśmy o bezpieczeństwie i ludziach w Azji, o łamaniu stereotypów i wolności, którą daje podróż. Od prowadzącej otrzymaliśmy też pytanie: czego dowiedzieliście się o sobie w tej podróży?

Dziękujemy TVP Gdańsk.

Otrzymaliśmy bezcenną pamiątkę. Do nagrania z pewnością będziemy wracać jeszcze niejeden raz. Będzie nam przypominało (razem z innymi podsumowaniami) o tym, że zrobiliśmy w naszych życiach coś ważnego, wartościowego i wyjątkowego.

Dlatego też chcielibyśmy za tą pamiątkę podziękować osobom, które przyczyniły się do jej powstania: Oli Walędziak i Bernadecie Budzisz-Rogowskiej.

Jeszcze raz, dziękujemy!

Zobacz także

Zobacz, gdzie jeszcze rozmawialiśmy o podróży przez Azję:

Zobacz także

Podróżowanie tworzy naszą opowieść o życiu, odkąd jesteśmy we troje. Kontynuuj przeglądanie i przeczytaj kilka rozdziałów opowiadających o naszej podróży:

Czy wiesz, że...

Podróżujemy i notujemy. Z każdego miejsca, które odwiedzamy, zostawiamy dużo praktycznych informacji, które pomogą Tobie w planowaniu i organizacji. Oto kilka przykładów:

  1. Jezioro Toba i wyspa Samosir. [Indonezja, Sumatra]
  2. Bukit Lawang i park narodowy Gunung Leuser. [Indonezja, Sumatra]
  3. Wyspy Banyak i Singkil. [Indonezja, Sumatra]