O podróżowaniu. Właśnie o tym jest nasz blog. Opowiada o jego trudach i jego uniesieniach. Podpowiada jak pewne aspekty podróżowania przyswoić, inne pozostawia nietknięte po to, aby mogły być odkryte i doświadczone w sposób najbardziej naturalny. Do tej pory robił to przez pryzmat naszych doświadczeń, dzisiaj zacznie inspirować także w inny sposób.

Seria: Na weekend.

Zaczynamy serię na weekend. W niej, raz na dwa tygodnie, prezentować będę zebrane tematycznie i związane z podróżowaniem wartościowe treści z polskojęzycznego i anglojęzycznego internetu. Chcę zachęcić do częstszego myślenia o podróżowaniu, które to stało się esencją naszego życia. Chcę też abyście poznawali jak najwięcej punktów widzenia, opinii i wariacji na tematy, które z podróżowaniem są bezpośrednio związane.

Seria na weekend dostarczać będzie wartościowe opinie, wywiady, felietony, opracowania, komentarze, audycje, pokazy zdjęć, krótkie filmy i treści w każdej innej formie. Wierzę, że wniosą coś do Waszego życia i uwolnią w Was myśli, które kryją się gdzieś głęboko schowane w otchłaniach codzienności.

Weekend to czas, w którym dobrze jest zwolnić, a jeśli to możliwe, to przystopować w ogóle. Jeśli zatem istnieje taka możliwość, zatrzymaj się na chwilę. Zaparz sobie kubek gorącej herbaty lub kawy i poświęć trochę czasu aby przeczytać te inspirujące teksty o podróżowaniu.

Dzisiaj do poczytania i posłuchania o podróżowaniu.

Podróż jako źródło Kapuscinski.info wywiad Bogdana Białka i Piotra Żaka z Ryszardem Kapuścińskim. Czym jest podróżowanie? Jest to pewien typ fascynacji, pewien niepokój, pewien przymus.

Podróżniczy dekalog Nicolas Bouviera Polskieradio audycja Ewy Stockiej-Kalinowskiej, w której gościem była Małgorzata Szymańska. Nie po to ruszamy w drogę, żeby nałykać się egzotyki i błyszczeć anegdotami jak świąteczna choinka. Droga jest po to, żeby nas oskubać, wyżąć, wymaglować, aż będziemy jak stary sprany ręcznik, który z kawałkiem mydła dają nam w burdelach.

Wywiad z podróżniczką Teresą Bancewicz Enjoy your stay wywiad Karola Webera z Teresą Bancewicz. W 1994 roku, w wieku 62 lata, udałam się w pierwszą autostopową podróż: Finlandia, Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Norwegia, Niemcy, Dania, Szwecja, Laponia.

Jak podróżować i nie być dupkiem Vice felieton Marka Ułan-Szymańskiego. Twoje wychuchane i wyreżyserowane pod social media wspomnienia, nie różnią się już niczym specjalnym od zdjęć dresa przy golfie czy bananowych panienek hasztagujących to, gdzie poją się właśnie kofeiną.

Wilfingen. Nie rozumiem podróżowania Polityka felieton Szczepana Twardocha. A kiedy się już powróci, jest się u siebie bardziej, niż gdyby się nie wyjeżdżało. Ale to nie jest sens podróży, to jest tylko sens jej zakończenia i wiem, że w samej podróży jest jeszcze coś więcej, i tego właśnie nie rozumiem.

Serię “Na weekend” tworzę, inspirując się twórczością amerykańskiego pastora – Joshua Beckera. Joshua pisze o minimaliźmie. Jego selekcja tekstów dotyczących tegoż zagadnienia spowodowała, że bardzo chętnie do niego wracam i co rusz odnajduje nowe, wiele wnoszące punkty widzenia. Przyjąłem jego formę, zmieniłem język, tematykę i dobór treści. Liczę na to, że wpis ten i inne z tej serii będą dla Ciebie wartościowe.

Zobacz także

Podróżowanie tworzy naszą opowieść o życiu, odkąd jesteśmy we troje. Kontynuuj przeglądanie i przeczytaj kilka rozdziałów opowiadających o naszej podróży: