Długie podróże z dziećmi. To zastanawiające, że bardzo wiele pytań o naszą podróż we trójkę jakie otrzymuję, zawiera dużą dozę zdziwienia, zaskoczenia i niedowierzania. Odczucia te pojawiają się głównie ze względu na obecność w naszej ekipie czteroletniej wtedy Zoi. Być może podróżując przez rok po Azji autostopem zrobiliśmy coś wyjątkowego. Być może. Jeśli tak było, to dzisiaj chciałbym abyście poznali innych wyjątkowych ludzi. Jest ich więcej.

Seria: Na weekend.

Kontynuujemy serię na weekend. W niej, raz na dwa tygodnie, udostępniam treści związane z podróżowaniem. Wybieram tylko takie, przy których warto się na chwilę zatrzymać i zastanowić nad swoim podróżowaniem. Ufam, że kilkanaście lub kilkadziesiąt minut spędzonych przy tekstach lub audycjach zaowocuje doświadczeniami, które pozwolą stworzyć a potem utrzymywać żywe wspomnienia w pamięci.

Seria na weekend dostarcza wartościowe opinie, wywiady, felietony, opracowania, komentarze, audycje, pokazy zdjęć, krótkie filmy i treści w każdej innej formie. Łowi z otchłani sieci to, co zdaje się być już przeterminowane, niesłusznie zakopane i dawno zapomniane.

Weekend to czas, w którym łapiemy oddech i uwalniamy się od natłoku myśli. Jeśli istnieje taka możliwość, nie podkręcaj tempa. Zaparz sobie kubek gorącej herbaty, kawy albo kakao i oddaj się na chwilę tym inspirującym tekstom, które obrazują długie podróże z dziećmi i zadają wielu stereotypom kłam.

Dzisiaj do poczytania: długie podróże z dziećmi.

Z całą rodziną na koniec świata. Taka podróż uczy miłości. Focus.pl wywiad Roberta Rienth a Anną Alboth. Dzieci tak naprawdę w niczym nie przeszkadzają, to kwestia myślenia.

Podróż dla życia, czyli z rodziną dookoła świat. Nowiny.pl artykuł nieznanego autorstwa o rodzinie Jelińskich. Co musi się stać, by pięcioosobowa, tradycyjna, dobrze zorganizowana rodzina zostawiła swój dom oraz dotychczasowe życie i ruszyła w świat, aby zrealizować młodzieńczo-szaleńcze marzenie?

Zabrałam brata na koniec świata. Dziennik.pl artykuł autorstwa Anny Sobańdy o rodzinie Łopacińskich. Jak często słyszeliście, że zabieranie dwójki dzieci w podróż dookoła świata to szaleństwo i głupota?

Z trójką maluchów w podróży przez świat. Gazeta Krakowska artykuł autorstwa Katarzyny Ponikowskiej o rodzinie Grzegorzewskich z Wolbromia. Ważne jest, aby nie zamartwiać się na zapas. Dzieci często przedkładają wygodę nad obecność rodziców, zabawę i radość, wtedy właśnie najlepiej się rozwijają. Podróżowanie rodzinne to jedna z najlepszych rzeczy, które możemy dziecku od nas podarować.

Razem z dziećmi ruszyli w roczną podróż dookoła świata. Dzień Dobry TVN rozmowa Marcina Prokopa i Doroty Wellman z rodziną Ociepka. Podróże kształcą i mogą być też świetną lekcją tolerancji.

Serię “Na weekend” tworzę, inspirując się twórczością amerykańskiego pastora – Joshua Beckera. Joshua pisze o minimaliźmie. Jego selekcja tekstów dotyczących tegoż zagadnienia spowodowała, że bardzo chętnie do niego wracam i co rusz odnajduje nowe, wiele wnoszące punkty widzenia. Przyjąłem jego formę, zmieniłem język, tematykę i dobór treści. Liczę na to, że wpis ten i inne z tej serii będą dla Ciebie wartościowe.

Zobacz także

Podróżowanie tworzy naszą opowieść o życiu, odkąd jesteśmy we troje. Kontynuuj przeglądanie i przeczytaj kilka rozdziałów opowiadających o naszej podróży: