MEMO2020-06-08T11:10:38+01:00

Memo

Memo

Memo to zdjęcia od ludzi dla ludzi. Portretujemy wszędzie. Na ulicach znanych miast i w zaułkach zapomnianych wsi. Odbitki drukujemy na miejscu.

Dowiedz się więcej.


1

Na czym to polega?

Idea.

Fotografujemy ludzi z całego świata.

Niestety wielu z nich nigdy nie widziało nawet swoich portetów, nie posiada żadnej odbitki z twarzą najbliższej osoby. To głównie z myślą o nich powstał Memo.

W ramach projektu każdemu fotografowanemu oferujemy natychmiastową odbitkę. Tam gdzie jest to możliwe w zamian za drobną opłatą, w pozostałych miejscach za uśmiech i gościnę.

Fotografiom towarzyszą rozmowy na ważne tematy. Dzięki nim poznajemy odmienne punkty widzenia i różnice w postrzeganiu świata. Chcem się nimi dzielić. Uczymy się je rozumieć.

Projekt składa sie z trzech faz i kończy podsumowaniem i e-wystawą.

Ważne odnośniki

Zdjęcia

Znajdź siebie i swoje wspomnienie.

Kontakt

Odezwij się do nas.


2

Łapanie momentów

Zdjęcia

Na początku pojawiamy się na ulicach polskich miast, gdzie subtelnie nawiązujemy kontakt z nieznajomymi i pytamy o zgodę na zdjęcie.

Ci, którzy wyrażą zgodę są fotografowani i otrzymują propozycję nabycia odbitki. Wersje cyfrowe zdjęć pozostają do dyspozycji fotografowanych i mogą być pobrane w dowolnej chwili.

Z zainteresowanymi także rozmawiamy, aby dowiedzieć się kim są i jakie mają zdanie na temat przewodni edycji.

Czas trwania: Lato/Jesień 2020.

Miejsce: Sopot, Gdańsk | Polska

0 dni
Tyle dni realizowany jest już projekt.
0 osób
Tylu uczestników wzięło już udział w Memo.
0 zdjęć
Tyle fotografii udało nam się już zrealizować.

Powyższe dane aktualizowane są nieregularnie.

„Fotografia jest sposobem odczuwania, dotykania, kochania. To, co uchwyciłeś na filmie, zostaje uwiecznione na zawsze… Fotografia pamięta małe rzeczy, długo po tym, jak wszystko zapomniałeś.

Aaron Siskind


3

Gdzie uwiecznimy uśmiech?

Cel

Na tym etapie wybieramy miejsca, gdzie najbliższy zakład fotograficzny jest nieosiągalny.

Ustalamy trasę, zaopatrujemy „zakład fotograficzny” w niezbędne materiały a samych siebie przygotowujemy na być może nie łatwe spotkania.

Na pewno jednak bardzo wdzięczne.

Czas trwania: Jesień/Zima 2020


4

Przybądź, aby dać.

Dzielimy się

W tym etapie realizujemy nasz główny cel. Dzielimy się. Znajdujemy wcześniej wyszukane miejsca i zjawiamy się w nich w charakterze obwoźnego zakładu fotograficznego.

Portretujemy rodziny, pary, dzieci, kumpli i koleżanki a także wszystkich, którzy zainteresowani są otrzymaniem odbitki. Nie pobieramy za nie żadnej opłaty, gdyż traktujemy je jako formę daru w zamian za gościnę.

Rozmawiamy, słuchamy i notujemy historie, aby dowiedzieć się kim są fotografowani a także co sądzą na temat przewodni edycji.

Czas trwania: Zima 2021

Miejsce: jeszcze nieznane.

Podsumowanie

I edycji

Wiosna 2021

Zobacz e-wystawę →

Pytania i odpowiedzi

Czym jest Memo?2020-06-05T20:32:38+01:00

Memo to projekt fotoreportażu portertowego z mnóstwem dobra. Jego ideą jest portretowanie osób i natychmiastowe drukowanie odbitek połączone ze zbieraniem opinii, poglądów i spostrzeń na ważne tematy dotyczące współczesnego życia. Dzięki temu, że realizowany jest w dwóch różnych częściach świata, pozwala ujrzeć różnice i cechy wspólne w żyjących z dala od siebie społecznościach.

Z czym wiąże się udział w projekcie?2020-06-05T20:38:42+01:00

Wzięcie udziału w projekcie jest dobrowolne. Wystarczy zgoda wyrażona ustnie podczas spotkania. Udział w projekcie wiąże się tylko z udzieleniem wizerunku do fotografii oraz przekazaniem szeregu opinii na zadane pytania.

Czy mogę zrezygnować z udziału w Memo?2020-06-05T20:40:51+01:00

W każdej chwili. Aby usunąć zdjęcia ze swoim wizerunkiem lub przekazane informacji wystarczy wysłać wiadomość na adres: memo@pantravia.pl. Wszelkie dane zostaną usunięte i nie będą nigdzie publikowane.

W jaki sposób przetwarzane jest moje zdjęcie?2020-06-07T20:36:00+01:00

Zdjęcia są publikowane na stronie projektu pod adresem pantravia.pl/memo/zdjęcia i zabezpieczone są hasłem. Dostęp do nich mają tylko osoby, które zostały sfotografowane. Po uprzednim uzyskaniu zgody zdjęcia niektórych osób mogą być też wykorzystane do publikacji w innych częściach strony pantravia.pl jak i na stronach mediów społecznościowych powiązanych z serwisem oraz jako odbitki na wystawach obrazujących projekt. Przy fotografiach może znajdować się tekst informujący o imionach, nazwiskach i wieku uczestników oraz informacjach, które samodzielnie i dobrowolnie podali podczas rozmów.

Czy i jaki mam wpływ na kształt projektu?2020-06-05T20:46:33+01:00

Projekt Memo jest otwarty na wszelkie propozycje i sugestie z nim związane.

Z kim i w jaki sposób kontaktować się w sprawie Memo.2020-06-05T20:47:52+01:00

Wszelkie dane kontaktowe znajdują się w zakładce kontatkt. Można kontaktować się w dowolny z dostępnych sposobów.